Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Řím - město nabité historií - Itálie

Řím - město nabité historií

Itálie

, HotelŘím - město nabité historií

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: ŘÍM – město nabité historií
Popis

Ponořte se do podmanivé atmosféry Říma při toulkách Starým městem, úzkými uličkami a po kouzelných náměstích, při posezení u výjimečně chutného cappuccina s výhledem na poetické zákoutí s fontánou, při pozorování stylu dopravy, módy a chování lidí. Nejlepší je uskutečnit výlet do Říma na jaře, kdy ulice ještě nejsou tolik přehřáté.

Prodloužení na 5 dní (původně 4 dny) a změna ceny od 23. 1. 2018.

Program

1. den: Odlet do Říma z Prahy. Navečer seznámení se s městem.

2. den: „Vatikánský“: návštěva Vatikánských muzeí včetně Sixtínské kaple a baziliky sv. Petra – koncentrát historie, sakrálního umění, architektury a spirituality. Výstup na kupoli baziliky, odkud je vidět nejen panorama celého Říma, ale je to jediné místo, odkud je možné nahlédnout do Vatikánských zahrad a „dovnitř“ Vatikánu. Po přestávce na pozdní oběd navštívíme monumentální stavbu Andělského hradu. Nocleh.

3. den: Dnes nás čeká centrum a symbol moci starověkého Říma – nejvyšší z původních sedmi římských pahorků, Kapitol s kostelem Santa Maria d´Aracoeli, novoklasická stavba památníku Viktora Emanuela, oblast archeologických vykopávek a zbytků staveb centra veřejného dění v dobách antického Říma – Forum Romanum, „pohanské“ Koloseum, monumentální socha Michelangelova Mojžíše ve sv. Petrovi v okovech, bazilika sv. Klementa, významná pro české kulturní dějiny, protože jsou zde uloženy ostatky sv. Cyrila a vysvěcena kaple a oltář sv. Cyrilovi a Metodějovi, bazilika San Giovanni in Laterano – „matka a hlava všech kostelů města i světa“ a Svaté schody, po kterých stoupal Ježíš Kristus k Soudnímu stolci Piláta Pontského. Nocleh.

4. den: Dopoledne se vydáme přes náměstí Piazza Popolo s výstupem na vyhlídku Pincio a odtud se dále dostaneme až nad střechy římských domů. Projdeme přes známé Španělské schody. Budeme obdivovat bezesporu nejkrásnější a největší římskou fontánu s barokním sousoším, Fontánu di Trevi. Navštívíme nejzachovalejší stavbu starověkého Říma, chrám Panteón. Byl by hřích vynechat nejslavnější římské náměstí Piazza Navona, s jeho známou Fontánou Čtyř řek. Fontána symbolizuje mocná božstva čtyř kontinentů Nil (Afrika), Dunaj (Evropa), Gangu (Asie) a Rio de la Plata (Amerika). Náměstí je oblíbené místo pouličních malířů, umělců a hudebníků. Nezapomeneme ochutnat údajně nejlepší zmrzlinu v Římě – v cukrárně u Giolittiho.

5. den: Odlet zpět do Prahy.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ o 1-2 dny, bez průvodce.

Minimální počet účastníků
15

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.