Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání
Eurovíkend - Kodaň a okolí - Dánsko

Eurovíkend - Kodaň a okolí

Dánsko

, HotelEurovíkend - Kodaň a okolí

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Copenhagen - transparent 1°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: EUROVÍKEND - KODAŇ, NEJBLIŽŠÍ DOTEK SEVERU
Popis

Eurovíkend vhodný pro rodiny s dětmi, ale i pro ostatní, kteří se chtějí podívat do města s bohatou historií, nádhernými novodobými architektonickými klenoty i do města, které udává tón evropské módě. Slevu 1 000 Kč získáte, pokud budete cestovat jen s příručním zavazadlem!

Vydejte se s námi na eurovíkend do města Malé mořské víly, hippie čtvrti Christiania, zábavního parku Tivoli, pivovarů Carlsberg a Tuborg a do jeho okolí. V ceně zájezdu je výlet k Hamletovu zámku Kronborg.

Dáte si kávičku na nejdelší pěší zóně světa? Jak chutná pivo Carlsberg v malebném zálivu a přístavu Nyhavn? Věděli jste, že nejstarším zábavním parkem na světě je Tivoli Bakken na okraji Kodaně v lesoparku Dyrehaven?

ČESKÝ PRŮVODCE JE PŘÍTOMEN PO CELOU DOBU ZÁJEZDU.

V době naší návštěvy Kodaně bude začínat mistrovství světa v ledním hokeji. V Kodani máte možnost navštívit zápasy dne 5. 5. ve 20:15 Česko - Slovensko a dne 6. 5. v 16:15 Česko - Švédsko.

Pozn.: Během prodlouženého víkendu navštívíme všechna níže uvedená místa. Náš průvodce přizpůsobí program skupině tak, aby jste za tento relativně krátký čas viděli co nejvíce a zájezd byl pro vás zážitkem, nikoli úprkem za co nejvíce památkami.

Program

1. den: Brzy ráno svoz z Brna za příplatek. Odlet z Prahy do Kodaně. Po Kodani a jejím okolí se budeme pohybovat MHD (metro, bus, vlak), které jsou zahrnuty v ceně. Královský zámek Amalienborg - sídlo královské rodiny, kde každé poledne probíhá slavnostní střídání stráží. Nyhavn - starý přístav v centru města, kde žil Hans Christian Andersen. Nejvíce restaurací a kaváren v Kodani. Vyhlídková plavba lodičkou po městských kanálech kolem paláce Christiansborg a moderní budovy kodaňské opery až k symbolu města – Malé mořské víle. Stroget – nejdelší pěší zóna v Evropě s pouličními muzikanty, kouzelníky, baviči, živými sochami a tanečníky. Nadšenci mohou večer zajít do zábavního parku Tivoli. V Kodani se koná MS v hokeji, zájemci mohou navštívit utkání Česko - Slovensko (vstupenky nezajišťujeme).

2. den: Vlakem dojedeme do starodávného města Lyngby (mimo jiné se zde nachází největší dánský Skansen). Okolo poledne pak přesun do Helsingřru, typického dánského městečka u moře se starými hospodami a mnoha obchody se suvenýry. Krátká procházka od sochy Hamleta u nádraží k zámku Kronborg, kde se odehrává děj slavného dramatu. V nejužším bodě Oresundské úžiny uvidíme švédský Helsingborg. Kodaň - MS v hokeji, Česko - Švédsko, vstupenky nezajišťujeme.

3. den: V centru Kodaně můžeme navštívit zámek Rosenborg s dánskými korunovačními klenoty. Čeká nás i výhled na město z okrouhlé věže Rundetaarn, procházka nezávislým hippie státem Christiania a případně to, co jsme nestihli první den. Zájemci mohou tento den samostatně uskutečnit výlet k nejkrásnějšímu dánskému zámku Frederiksborg, který je postaven na třech ostrovech jezera Slotsř. Odjezd na letiště až kolem 17 hodiny. Večer odlet. Po příletu do Prahy svoz do Brna (za příplatek).

Minimální počet účastníků
8

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.